ארגון בר מצווה מא' עד ת'


מזל טוב! הילד החמוד שלכם הגיע לגיל המצוות, וכעת אתם רוצים להקדיש לו את מלוא תשומת הלב. בר מצווה עבור העם היהודי, הוא טקס חשוב שמסמל את הרגע שבו הילד הופך לנער, מכיר את חובותיו להורים ולבני המשפחה ובה בעת לומד פרשות נבחרות מהמקרא.

כדי לסמן את ציון הדרך הזה, נהוג היה לחגוג את גיל המצוות בבית הכנסת, ולאחר מכן להנות מסעודה חגיגית עם רבע העוף המוכר. כיום, העלייה לתורה עדיין מתרחשת בבית הכנסת, אבל המסיבה עצמה יכולה להתרחש בכול מקום! כמו בפארק שעשועים ענק, בבתי קפה עם משחקי שולחן, או באמצעות בחירת אטרקציה לכול החברים והמשתתפים כמו פעילות כיפית במתחם לייזר טאג. אז כיצד מארגנים בר מצווה חווייתית? הנה כל השלבים:

תכנון היום הגדול

הורים שמתכננים בר מצווה, חייבים לחשוב על הכול. עליהם לתכנן את הגעתם של האורחים לבית הכנסת שנעשית בדרך כלל על ידי פנייה אל חברת הסעות. חברה כזאת תספק הסעות של האורחים ובני המשפחה אל כול מקום בו מתקיים הטקס, ולאחר מכן אל הפעילות.

תכנון היום הגדול קשור גם לבחירת קונספט שילווה את האירוע, כמו למשל יום שמתחיל בעלייה לתורה וממשיך אל אטרקציות מגניבות שמתאימות לכול המוזמנים. בשל כך רבים בוחרים לצאת לחוויה במתחם לייזר טאג המספק חווית לחימה בקבוצות עם רובי לייזר, מדים ומטרות. האטרקציה הפכה לפופולארית מאד בקרב בני נוער, לכן היא מתאימה לילדים ולמבוגרים.

אוכל ושתייה

לכול בר מצווה שמתקיימת בכול מקום, חשוב לספק כיבוד למוזמנים. יהיו את אלה שיבחרו אולם אירועים או מסעדה מתאימה שקרובה לבית הכנסת, ויהיו את אלה שיזמינו קייטרינג או מגשי אירוח אל חגיגה שקורית בטבע או במקום חיצוני. אם בחרתם לבלות את שאר היום באטרקציות לבר מצווה – תוכלו להזמין אל המקום: פיצות, המבורגרים, מנות ביס, טורטיות, ובעצם כל מנה שמתאימה ליום הקליל הזה.

תכנית אומנותית

כל בר מצווה דורשת תכנית אומנותית עם נאום מרגש של ההורים ושל הילד, כמו גם ריקודים, מוזיקה ושאר תכנים. לדוגמא: מי שחוגג בר מצווה בכותל, יוכל להזמין מעגל מתופפים שעושים שמח ומעלים את מצב הרוח. עוד אפשר להזמין DJ לאפטר פארטי שיתקיים אחרי הפעילות שתבצעו בשטח. במידה ויש לכם גישה למחשבים, הכינו מצגת חמודה שמתמקדת בילד המאושר.

מתנות

אל תשכחו לפנק את הילד במתנה קטנה. יש הורים שיבחרו סט טלית ותפילין שיהפכו למתנה שתלווה את הילד בכל פעם שיגיע אל בית הכנסת. יש הורים שמרגישים כי פעילות הלייזר טאג מספיקה כמתנה, וישנם כאלה שיוספו תכנית חסכון לבר מצווה או כל פריט ומתנה אחרת. באמצעות השלמת כל השלבים – יוכל הילד להנות מחוויה נהדרת ומשמחת שכוללת את החברים הטובים ואת בני המשפחה הקרובים.