פעילויות ואטרקציות לקיץ 2018


בשנים האחרונות עולה וגובר ההיצע של פעילויות שונות המתאימות לעובדים בארגונים, למשפחות או לבני נוער וילדים. מעבר להעברת זמן בצורה נעימה, כיפית ואיכותית – אפשר כיום לעשות שימוש בפעילויות מסוגים שונים על מנת להעביר תכנים חשובים, להעביר מסרים חברתיים או אנושיים וכך גם להביא לכדי למידה של אותם ילדים או בני נוער. להלן כמה רעיונות לפעילויות שמתאימות לגילאים אלה ואפשר להזמין או לבצע וגם לקבל בתמורה ערך מוסף של למידה והפנמה.

טיולי אקסטרים

החל מגיל מסוים ילדים בוגרים ובני נוער יכולים ליהנות מפעולות סנפלינג או השתתפות בטיול ג'יפים, למשל, כשהם מלווים במבוגרים. כאשר צריך גם להכין דברים שונים בעת שהותם בשטח, כאשר עליהם לשתף פעולה על מנת לעמוד במשימה או להשיג מטרה – אין ספק שיש למידה תוך כדי הפעילות והמשתתפים מבינים לא מעט דברים תוך כדי הפעילות.

פעילות עם כתב חידה או חיפוש מטמון

הפריה מחשבתית וסיעור מוחות הם מתכון מצוין לגיבוש, יצירתיות ועזרה הדדית. כאשר אלה מגיעים עם נושא מעניין ואתגר לסיים ראשונים או למצוא את המטמון – אין ספק שמתקבלת פעילות משובחת ומהנה במיוחד. חשוב מאד שהפעילות תהיה מותאמת לגיל ורמת ההשכלה של הילדים או בני הנוער שלוקחים בה חלק, על מנת שלא יהיה להם קשה מדי אלא מהנה ומאתגר בדיוק במידה הנכונה.

ימי כיף לעובדים פעילויות גיבוש לצוות קטן
משחקי חץ וקשת

המרוץ למיליון

לא בכדי הפכה פעילות בסגנון זה למבוקשת ומומלצת כפעילות גיבוש מאתגרת עבור אנשים רבים, בעיקר בני נוער וילדים. אלה במיוחד אוהבים משימות, אתגר, הם רוצים לנצח וכאשר קבוצה מגובשת עומדת בפני פתירת חידה – אין מרגש מזה עבורם. בתקופה האחרונה נחשבת פעילות זו כפעילות ODT– שידוע שיש בה הרבה ערך מעבר לפעולות עצמן שצריכים המשתתפים לבצע.

איך בוחרים את הפעילות המתאימה?

על מנת שבאמת הפעילות שבוחרים תהיה מלאה בערך ותוכן – חשוב לשים לב שהיא אכם מתאימה לגילאי הילדים או הנערים שייקחו בה חלק, שאין בה אתגרים שעלולים להתברר כקשים מדי או חלילה שהמשתתפים יגיעו לכדי מבוי סתום ללא יכולת לפתור את החידה. חשוב מאד גם להיות קשובים אליהם בזמן הפעילות ולהציע רמזים או עזרה תוך כדי.

חשוב שהחברה שממנה משכירים את הפעילות תהיה מקצועית ומנוסה בהפעלות מסוג זה, שכן לעיתים לא קל להפעיל ילדים ובני נוער וצריך לדעת איך לדבר אליהם ואיך לפנות אליהם על מנת לקבל מהם את מלוא שיתוף הפעולה.

5/5 - (1 vote)